Dan kočija u Varaždinu 2018.

11. svibnja 2018.

Naša članica Udruga „Varaždin-grad kočija“ 2.lipnja ove godine organizira manifestaciju Dan kočija u Varaždinu koja će se održati na sjevernom i zapadnom grabištu, izvan bedema Starog grada Varaždina.

PROGRAM MANIFESTACIJE:

• 8:00-9:00 sati  – okupljanje sudionika i doručak
  • 9:30 sati            – mimohod kočija i jahača kroz grad Varaždin
  • 10:00 sati          – početak likovne kolonije za djecu od 6 do 16 godina na temu „Konj –moje nadahnuće“ voditeljice Milke Knežević
  • 10:30 sati          – otvaranje manifestacije i nastup KUD-a Vidovec i Povijesno plesne udruge KONTEA iz Konjšćine
  • 11:00 sati          – revijalno natjecanje kočija-zaprega
  • 11:30 sati          – ocjenjivanje toplokrvnih pasmina i tipova konja Varaždinske županije i sjeverozapadne Hrvatske
  • 13:00 sati          – ručak
  • 14:30 sati          – prezentacija Jutte Haber „Uspostavljanje komunikacije između konja i čovjeka“
  • 16.00 sati          – natjecanje jahač u zabavnim igrama

Svi su pozvani da se pridruže atraktivnim aktivnostima.