Javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi za 2017. godinu

22. ožujka 2017.

Varaždinska županija objavila je javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi za 2017. godinu. Korisnik potpore je „jedan poduzetnik“- poljoprivredno gospodarstvo upisano u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koje ima sjedište, odnosno prebivalište kao i poljoprivredne površine na području Varaždinske županije.

Poljoprivrednim gospodarstvom podrazumijevaju se obiteljska poljoprivredna gospodarstva (OPG ne treba biti u sustavu PDV-a), obrti, trgovačka društva i zadruge registrirane za obavljanje poljoprivredne djelatnosti. Na javni poziv ne mogu se javiti podnositelji u stečaju ili postupku likvidacije (zatvaranja). Zahtjevi za subvenciju se dostavljaju tijekom cijele godine, odnosno najkasnije do 15. prosinca 2017.godine, a prijave za dodjelu potpora podnose se tijekom cijele godine, odnosno do utroška financijskih sredstava.

Poziv obuhvaća sljedeće mjere:

1. Okrupnjavanje i povećanje poljoprivrednog zemljišta
  2. Analiza poljoprivrednog zemljišta
  3. Očuvanje tradicionalnih proizvoda, obrta i usluga
  4. Cjeloživotno obrazovanje
  5. Podizanje trajnih nasada
  6. Nabava i postavljanje sustava za navodnjavanje
  7. Nabava i postavljanje sustava za zaštitu od tuče
  8. Nabava novih ili modernizacija postojećih plastenika ili staklenika
  9. Usklađivanje proizvoda i usluga s potrebama tržišta
  10. Ekološka proizvodnje
  11. Zadružno poduzetništvo
  12. Zaštita biološke i krajobrazne raznolikosti.

Više o svemu pročitajte OVDJE.