Javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi za 2017. godinu

22. ožujka 2017.

Varaždinska županija objavila je javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi za 2017. godinu. Korisnik potpore je „jedan poduzetnik‚- poljoprivredno gospodarstvo upisano u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koje ima sjedište, odnosno prebivalište kao i poljoprivredne površine na području Varaždinske županije.

Poljoprivrednim gospodarstvom podrazumijevaju se obiteljska poljoprivredna gospodarstva (OPG ne treba biti u sustavu PDV-a), obrti, trgovačka društva i zadruge registrirane za obavljanje poljoprivredne djelatnosti. Na javni poziv ne mogu se javiti podnositelji u stečaju ili postupku likvidacije (zatvaranja). Zahtjevi za subvenciju se dostavljaju tijekom cijele godine, odnosno najkasnije do 15. prosinca 2017.godine, a prijave za dodjelu potpora podnose se tijekom cijele godine, odnosno do utroška financijskih sredstava.

Poziv obuhvaća sljedeće mjere:

 1. Okrupnjavanje i povećanje poljoprivrednog zemljišta
 2. Analiza poljoprivrednog zemljišta
 3. Očuvanje tradicionalnih proizvoda, obrta i usluga
 4. Cjeloživotno obrazovanje
 5. Podizanje trajnih nasada
 6. Nabava i postavljanje sustava za navodnjavanje
 7. Nabava i postavljanje sustava za zaštitu od tuče
 8. Nabava novih ili modernizacija postojećih plastenika ili staklenika
 9. Usklađivanje proizvoda i usluga s potrebama tržišta
 10. Ekološka proizvodnje
 11. Zadružno poduzetništvo
 12. Zaštita biološke i krajobrazne raznolikosti.          

Više o svemu pročitajte OVDJE.

giweather wordpress widget

KORISNI LINKOVI

Ove internetske stranice koriste kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku ili klikom na postvke kolačića. Klikom na gumb 'Prihvaćam' pristajete na korištenje kolačića.

Postavke kolačića

Decline all Services
Accept all Services