Nacionalni program pomoći sektoru vina za razdoblje od 2019.-2013. godine

8. siječnja 2019.

Na sjednici Vlade Republike Hrvatske održanoj  3. siječnja 2019. godine usvojen je Nacionalni program pomoći sektoru vina za razdoblje od 2019. do 2023. godine.

Za razdoblje 2019. do 2023. godine provodit će se kroz četiri mjere:

Informiranje u državama članicama – kroz davanja potpora za informativne kampanje vezane uz vino u državama članicama EU;

– Promidžba na tržištima trećih zemalja – kroz davanje potpora za promidžbene aktivnosti vinara na trećim tržištima;

– Restrukturiranje i konverzija vinograda – kroz davanje potpora za investicije u rekonstrukciju postojećih vinograda i

– Ulaganja – kroz davanje potpore za investicijska ulaganju u izgradnju podruma i nabavku vinarske i vinogradarske opreme.

Više o temi pročitajte OVDJE.