Nacrt Prijedloga Zakona o Hrvatskoj poljoprivrednoj komori

20. ožujka 2018.

Vlada RH je usvojila Nacrt Prijedloga Zakona o Hrvatskoj poljoprivrednoj komori. Zakonom se uređuje status, ustroj, poslovi i zadaci, te članstvo i način financiranja HPK.

“Prijedlogom Zakona propisuje se obvezno članstvo u HPK za sve poljoprivrednike koji su korisnici potpore koju po barem jednoj osnovi ostvaruju iz državnog proračuna, Europskog fonda za jamstva u poljoprivredi (EFPJ) ili Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj (EPFRR), te dobrovoljnim, za sve ostale fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik koje nisu korisnici potpora iz državnog proračuna Republike Hrvatske, EFJP ili EPFRR te fizičke ili pravne osobe koje svojim radom mogu doprinijeti u obavljanju djelatnosti Komore i nemaju obvezu upisa u Upisnik.

Osnovni izvor financiranja Komore su članarine u iznosu od maksimalnih 6,00 kuna mjesečno po članu koje će se koristiti za provođenje poslova u nadležnosti Komore.”

Izvor: web stranica Ministarstva poljoprivrede