R. Hrvatska slobodna od BKK

23. siječnja 2019.

“U Službenom listu Europske unije objavljena je PROVEDBENA ODLUKA KOMISIJE (EU) 2019/81 od 17. siječnja 2019.o izmjeni Priloga I. Provedbenoj odluci (EU) 2016/2008 o mjerama nadzora zdravlja životinja u pogledu bolesti kvrgave kože u određenim državama članicama kojom je Republika Hrvatska postala i službeno država slobodna od bolesti kvrgave kože goveda (BKK) te više nema ograničenja u prometu goveda unutar Europske unije. Odluka je jednoglasno usvojena na sjednici Stalnog Odbora Europske komisije za biljke, životinje, hranu i hranu za životinje. ”

Izvor: web stranica Ministarstva poljoprivrede RH