Varaždinska županija raspisala javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti za poljoprivrednike

12. ožujka 2021.

Varaždinska županija je raspisala Javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi Varaždinske županije. Poljoprivrednici mogu predati zahtjeve za direktne potpore po ukupno 12 mjera, za koje je u županijskom proračunu ove godine osigurano 4.651.000 kuna:

MJERA 1. Okrupnjavanje i povećanje poljoprivrednog zemljišta – maksimalan iznos potpore je 15.000 kuna po korisniku godišnje.
MJERA 2. Analiza poljoprivrednog zemljišta – minimalna površina za analizu tla iznosi 0,2 hektara, a jednom korisniku se sufinancira najviše 15 analiza godišnje.
MJERA 3. Očuvanje tradicionalnih proizvoda, obrta i usluga -iznos sredstava po jednom korisniku je do 20.000 kuna godišnje.
MJERA 4. Cjeloživotno obrazovanje -potpora do 5.000 kuna godišnje.
MJERA 5. Podizanje trajnih nasada – subvencioniranje nabave kvalitetnih voćnih sadnica i sadnica ljekovitog i aromatičnog bilja. Iznos po korisniku je do 15.000 kuna godišnje.
MJERA 6. Nabava i postavljanje sustava za navodnjavanje – iznos potpore je do 25.000 kuna godišnje po korisniku.
MJERA 7. Nabava i postavljanje sustava za zaštitu od tuče – iznos potpore je do 25.000 kuna godišnje po korisniku.
MJERA 8. Nabava novih ili modernizacija postojećih plastenika ili staklenika – iznos potpore je maksimalno 25.000 kuna godišnje po korisniku.
MJERA 9. Usklađivanje proizvoda i usluga s potrebama tržišta – za sufinanciranje nabave rasplodnog stada u svinjogojstvu, govedarstvu, kozarstvu i ovčarstvo. Ujedno se sufinancira nabava automata za izravnu prodaju, primjerice jajomata i mljekomati te drugo.
MJERA 10. Ekološka proizvodnja -za troškove stručnog nadzora i sustava ocjenjivanja ekološkoj proizvodnji, najviše 5.000 kuna godišnje.
MJERA 12. Zadružno poduzetništvo -cilj stvaranje obiteljskih zadruga – maksimalan iznos po korisniku je 150.000 kuna godišnje.
MJERA 14. Održiva poljoprivredna proizvodnja – očuvanje sastavnica okoliša (tlo, voda, zrak,…) u poljoprivrednoj proizvodnji kroz sustav održivosti – maksimalan iznos potpore je 18.000 kuna po korisniku godišnje.

Za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi zahtjevi se Županiji podnose tijekom cijele godine, odnosno najkasnije do 30. studenoga 2021. godine.

Obrasci se mogu dobiti u Upravnom odjelu za poljoprivredu i ruralni razvoj Varaždinske županije ili preuzeti na internetskoj stranici www.varazdinska-zupanija.hr, na linku: http://www.vzz.hr/javni-pozivi-i-natječaji/#site_body .

giweather wordpress widget

KORISNI LINKOVI

Ove internetske stranice koriste kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku ili klikom na postvke kolačića. Klikom na gumb 'Prihvaćam' pristajete na korištenje kolačića.

Postavke kolačića

Decline all Services
Accept all Services