Varaždinsko zelje dobilo zaštitu na razini EU

4. listopada 2017.

Prijedlogom Uredbe predlaže se upis naziva u registar zaštićenih oznaka izvornosti i zaštićenih oznaka zemljopisnog podrijetla Varaždinsko zelje, a za sjemenje i proizvode od kupusa koji se proizvode izvan definiranog zemljopisnog područja, na oznakama se bez vremenskog ograničenja dopušta korištenje naziva sorti Varaždinsko 2 i Varaždinsko 3, uz jasno isticanje zemlje podrijetla, bez ikakva upućivanja na Hrvatsku.

Epilog je to “natezanja” R. Slovenije i naših proizvođača vezano za zaštitu varaždinskog zelja na razini EU.

Što reći nego -bilo je i vrijeme! Iako je i to kompromis ali s mirisom pobjede!

Iskrene čestitke i hvala svima koji su sudjelovali u ovom procesu! Našoj članici Udruzi proizvođača povrća i voća “Zeljari” Općine Vidovec i njezinim članovima koji su strpljivo čekali svojih pet minuta želimo puno uspjeha u daljnjem radu!

giweather wordpress widget

KONTAKT

Za sve upite stojimo Vam na raspologanju

KORISNI LINKOVI

ŽUPANIJSKI SAVEZ POLJOPRIVREDNIH UDRUGA

Ova internet stranica koristi kolačiće. Vaš pristanak potreban nam je za korištenje kolačića, kako bismo našu stranicu održavali i unaprijeđivali posebno za vas.

Postavke privatnosti

Ovdje možete uključiti i isključiti cookie

Decline all Services
Accept all Services