VAŽNO: Registar stvarnih vlasnika

8. kolovoza 2019.

Pored tri službena registra u koje se upisuju pravni subjekti od nedavna postoji i četvrti Registar stvarnih vlasnika uspostavljen temeljem članaka 32 do 36. Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma (Narodne novine broj: 108/17 i 39/19).

Stvarnim vlasnikom smatra se svaka fizička osoba (ili osobe) koja je konačni vlasnik stranke ili kontrolira stranku ili na drugi način njome upravlja, uključujući one fizičku osobu (osobe) koja izvršava kranju učinkovitu kontrolu nad pravnom osobom.

Temeljem članka 32. Zakona i udruge su obveznici upisa podataka o svom stvarnom vlasniku (vlasnicima) u Registar.

Više informacija o ovoj temi možete pronaći na web stranici Ministarstva financija.

giweather wordpress widget

KORISNI LINKOVI

Ove internetske stranice koriste kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Postavke kolačića možete podesiti u svojem internetskom pregledniku ili klikom na postvke kolačića. Klikom na gumb 'Prihvaćam' pristajete na korištenje kolačića.

Postavke kolačića

Decline all Services
Accept all Services